15 хвилин на день: Посібники для розвитку логічного мислення, уваги та пам'яті дітей

В Україні вийшла серія посібників “Гімнастика для мозку. Система розвитку інтелекту для дітей”, передбачена для дітей від 5 до 10 років по 20 занять, які займатимуть 15 хвилин на день.

Книжки містять такі вправи:

    Малювання обома руками. Одночасне створення малюнку обома руками задіює одразу дві півкулі мозку.
    Вправи для розвитку уваги. В таблиці Шульте хаотичним чином розміщені числа від 1 до 25, 36 та 49. Суть роботи з таблицями полягає у швидкому знаходженні всіх чисел,  розташованих в таблиці. Вправа розвиває високий темп сприйняття інформації, допомагає розширити периферичний зір та скорочує час пошуку інформаційних частин тексту, що значно збільшує швидкість читання.
    Струп-тести. Розвиток мислення. В цій вправі потрібно поєднати назви основних кольорів, де значення слова і колір шрифту не збігаються. Потрібно швидко читати про себе слова і називати вголос колір шрифту. Це дозволяє одночасно залучати дві півкулі мозку, оскільки текст та колір сприймаються різними півкулями.
    Анаграми. Розвиток логіки. Дитина має розшифрувати слово і записати відповідь. Вправа виконується на швидкість. Якщо слово не виходить розшифрувати, слід залишити його і виконувати наступні завдання.
    Завдання для розвитку логіки. Виконуючи ці завдання, дитина тренує логічне мислення, вміння здійснювати послідовні розумові дії: аналізувати, порівнювати, цілеспрямовано думати.
    Запам’ятай слова. Розвиток пам’яті. Протягом 2 хвилин потрібно читати та запам’ятовувати слова (пари слів).
    Поміркуй та порахуй та Утвори нове слово.

Посібники затверджені Інститутом модернізації змісту освіти.

Гімнастика для мозку. Система розвитку інтелекту для дітей